В анексованому Криму зібрали понад 1,3 тисячі тонн піску та ґрунту, забрудненого нафтопродуктами після аварії танкерів у Керченській протоці 15 грудня 2024 року, повідомляє російське МНС.
Зазначається, що у Криму обстежать 525,4 кілометра берега від міського округу Керч до села Портове, загалом зібрано 697 тонн забрудненого піску та ґрунту.
У Севастополі обстежують 165 кілометрів берега між селищами Ласпі та Андріївка, зібрано та вивезено 650 тонн забруднень.
Також російське МНС повідомило, що в акваторії Чорного моря
зібрано 18 тонн нафтовмісних відходів. У Краснодарському краї Росії виявлено точкові викиди нафтопродуктів по береговій лінії від мису Панагія до Центрального пляжу Анапи. У регіоні з початку робіт зібрано 181 тис. тонн забруднень.
Як повідомляли Крим.Реалії, два танкери «Волгонефть» із мазутом зазнали аварії в Керченській протоці в неділю, 15 грудня, – за основною версією, через шторм.
Унаслідок аварії танкерів стався розлив нафтопродуктів. За даними російських ЗМІ, «Волгонефть-212» перевозив 4300 тонн мазуту. Shot і Baza стверджують, що приблизно стільки ж нафтопродуктів було на борту «Волгонефти-239».
Пізніше Морспасслужба Росії заявила, що внаслідок аварії танкерів у Керченській протоці 15 грудня в Чорне море витекло 2,4 тисячі тонн нафтопродуктів.
Російський глава Криму Сергій Аксьонов (за документами – Аксенов) заявив, що ситуація з викидами мазуту в Криму, згідно з прогнозами, може погіршитися, високий ризик зростання масштабів забруднень до того рівня, який можна порівняти з тим, що фіксується на узбережжі Краснодарського краю Росії.
У Мінекології України після аварії танкерів заявили, що розлив мазуту призведе до загибелі планктону, отруєння риб, морських птахів та інших живих організмів, забруднення донних відкладень і прибережних зон, що є середовищем проживання морської флори і фауни та порушення харчових ланцюгів, що призведе до довгострокових змін у біорозмаїтті регіону. У відомстві підрахували, що збитки екосистемі Чорного моря від катастрофи склали понад 14 млрд доларів.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.