Більшість вироків припала за злочини проти нацбезпеки, насамперед – за здійснення державної зради. Їх – 106, розповів Єгор Ребров, начальник відділу Прокуратури АРК та Севастополя, в ефірі Радіо Крим.Реалії.
Серед засуджених – колишні депутати Верховної Ради АР Крим, депутати Севастопольської міської ради, судді, прокурори та правоохоронці. Далі за списком – колабораціонізм.
«З огляду на те, що у 2022 році було доповнено Кримінальний кодекс [України] з кримінальною відповідальністю за колабораціонізм, у 2024 році винесено 24 вироки за цей злочин.
Щодо трьох окупаційних суддів, восьми чиновників, міністрів, заступників міністрів, голів районних адміністрацій, а також 12 підприємців, які ведуть господарську діяльність у взаємодії з державою-агресором», – додав Ребров.
Загалом після 24 лютого 2022 року правоохоронними органами АР Крим та міста Севастополя зареєстровано близько 1300 кримінальних проваджень.
«З яких понад 900 – це злочини проти основ національної безпеки і десь 130 – це злочини, пов'язані з порушенням правил і звичаїв війни», – повідомив Ребров.
У січні 2023 року тодішня представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева заявляла, що «одним із пріоритетних завдань України після деокупації Криму стане виявлення та притягнення до відповідальності тих, хто сприяв російській анексії півострова». За її словами, ті, хто вчиняв злочини проти людяності та воєнні злочини, порушував права людини та вчиняв злочини, визначені як геноцид, мають бути притягнуті до відповідальності.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.