Доступність посилання

ТОП новини

Розлив мазуту в Чорному морі: штаб із порятунку постраждалих птахів визнав, що їх виживання становить лише 2% – зоозахисниця


За інформацією однієї з кримських зоозахисниць, спрямовані на порятунок птахів величезні ресурси витрачені даремно (архівне фото)
За інформацією однієї з кримських зоозахисниць, спрямовані на порятунок птахів величезні ресурси витрачені даремно (архівне фото)

На нараді, що відбулася в кримському парку левів «Тайган» з керівниками регіональних штабів з порятунку уражених мазутом водоплавних птахів, визнали, що виживання врятованих птахів становить близько двох відсотків. Про це повідомляє кореспондент Крим.Реалії.

За інформацією однієї з кримських зоозахисниць, спрямовані на порятунок птахів величезні ресурси витрачені даремно.

«На нараді у «Тайгані» визнали, що процес відмивання птахів від мазуту та їх лікування досі проводяться некваліфіковано. Відсоток смертей просто шокуючий. Виходить, що вся колосальна праця та матеріальні витрати виявилися фактично марними», – повідомила зоозахисниця.

За її словами, керівник реабілітаційного центру, створеного на базі парку левів «Тайган», Олег Зубков підтвердив, що у всіх інших центрах усі птахи вже загинули. Він запропонував не затягувати перетримку птахів у «Тайгані», а випускати їх в акваторію озера Сасик-Сиваш, де зимують тисячі перелітних птахів і там найоптимальніші умови для випуску в природу врятованих птахів.

Зоозахисниця зазначила, що до парку львів «Тайган» направлено вже понад тисячу постраждалих птахів.

Раніше Зубков повідомляв, що у Білогірському районі на базі парку левів «Тайган» збудують центр реабілітації для постраждалих від мазуту птахів. На це виділено 7,5 млн рублів бюджетних коштів. У центрі будуть передбачені вольєри на кожного птаха, а також спеціальні ванни для відмивання від мазуту. На будівництво центру піде близько 50 днів.

Перед цим у коментарі Крим.Реалії вчений-біолог, начальник науково-дослідного відділу національного парку «Тузловські лимани», біолог Іван Русєв зазначив, що «величезна кампанія (з порятунку птахів – КР) викликає повагу, оскільки люди кооперуються, багато коштів витрачено, але ефективність її нульова».

Як повідомляли Крим.Реалії, два танкери «Волгонефть» із мазутом зазнали аварії в Керченській протоці в неділю, 15 грудня, – за основною версією, через шторм.

Унаслідок аварії танкерів стався розлив нафтопродуктів. За даними російських ЗМІ, «Волгонефть-212» перевозив 4300 тонн мазуту. Shot і Baza стверджують, що приблизно стільки ж нафтопродуктів було на борту «Волгонефти-239».

Пізніше Морспасслужба Росії заявила, що внаслідок аварії танкерів у Керченській протоці 15 грудня в Чорне море витекло 2,4 тисячі тонн нафтопродуктів.

У Мінекології України після аварії танкерів заявили, що розлив мазуту призведе до загибелі планктону, отруєння риб, морських птахів та інших живих організмів, забруднення донних відкладень і прибережних зон, що є середовищем проживання морської флори і фауни та порушення харчових ланцюгів, що призведе до довгострокових змін у біорозмаїтті регіону. У відомстві підрахували, що збитки екосистемі Чорного моря від катастрофи склали понад 14 млрд доларів.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.
XS
SM
MD
LG