Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко заявив, що російська влада посилила правила проїзду Керченським мостом.
Так, приблизно за 10 км від мосту починає працювати РЕБ, збиваючи GPS. За словами чиновника, навігатор показує некоректні дані щодо швидкості пересування машини, місцями сигнал взагалі зникає або видає координати в іншій частині всесвіту.
Крім того, автомобілям потрібно пройти перевірку як при перетині кордону автомобілем. Є два варіанти: сканер і ручна перевірка.
При ручній перевірці перед мостом потрібно вийняти сумки, самостійно віднести до оглядової кімнати, покласти все на стрічку. Машину також обстежують повністю: бардачок, відділення із запаскою, сидіння.
Перевірені на сканері речі, як стверджується, позначають наклейками «Досмотрено». Водію видають фіолетову картку, а пасажирам – червону.
Керченський міст забезпечує основний трафік до анексованого Криму з російської території. В умовах повномасштабного вторгнення РФ в Україну цивільне авіасполучення у цьому напрямку закрито. Тому на міст лягло подвійне навантаження. Традиційно воно зростає у весняні та літні місяці.
Останніми днями на Керченському мосту справді спостерігаються масштабні затори. Наприклад, 30 червня повідомлялося, що автомобільна черга на міст досягла 1130 автомобілів. З чим саме це пов'язано – російська влада не повідомляла.
Починаючи з серпня 2022 року, в Криму та Севастополі майже щодня чути звуки вибухів. Російська влада пояснює це стріляниною по «українських безпілотниках», «роботою ППО» чи навчаннями військових РФ. Сергій Аксьонов називав безпілотники «основною загрозою» для Криму. У жовтні 2022 року на Кримському (Керченському) мосту стався вибух. Ще один вибух пролунав на Керченському мосту 17 липня 2023 року.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії . Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram , Instagram та Viber Крим.Реалії . Рекомендуємо встановити VPN .