Доступність посилання

ТОП новини

Мілітаризація дітей: СБУ повідомила про підозру керівнику кримського клубу «Варяг»


За даними Крим.Реалії, йдеться про Олександра Д'яченка
За даними Крим.Реалії, йдеться про Олександра Д'яченка

В Україні отримав підозру голова військово-патріотичного клубу «Варяг» і «союзу прикордонників Криму». Як повідомляє пресслужба СБУ, фігурант причетний до мілітаризації українських школярів на анексованому півострові.

За даними Крим.Реалії, йдеться про Олександра Д'яченка. Як зазначають у СБУ, він керує будівництвом «табору», на території якого російська влада має намір навчати дітей розвідувально-диверсійної діяльності, техніки стрільби з різних видів зброї, а також управлінню безпілотниками.

«Дитячий мілітарі-центр знаходитиметься у Сімферополі та буде облаштований смугою перешкод, скеледромом, тирами та водоймою для водолазної підготовки. Відомо, що фінансування на цей «проєкт» фігурант отримав з фонду путінських грантів», – йдеться в повідомленні.

Фігуранту повідомили про підозру за ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (воєнні злочини). Йому загрожує до 12 років позбавлення волі.

На території анексованого Криму продовжується практика мілітаризації дітей. Як зазначає юристка Регіонального центру прав людини Катерина Рашевська, це головне завдання молодіжної політики в Росії, розраховане щонайменше до 2030 року. З минулого року в РФ та на окупованих нею територіях активізувалася участь дітей у військово-патріотичних об'єднаннях, відбувається популяризація служби в російській армії.

«Це стає повсюдним, дуже популярним, і за свідченнями самих [українських] дітей, яких вдається повертати (з депортації – КР), це такий собі престиж, який росіяни намагаються продемонструвати, коли діти долучаються до таких рухів. У таких центрах нічого іншого не відбувається, крім того, щоб мілітаризувати, ще більше промити мізки, зробити дитину так званим російським патріотом, а з іншого боку, за рахунок уже самих дітей, які беруть участь у цих об'єднаннях, зробити їх агентами російської пропаганди», – розповіла Катерина Рашевська.

Таке цілеспрямоване формування у дітей мілітаристської свідомості здійснюється через систему формальної та неформальної освіти. Зокрема, з 1 вересня 2023 року для учнів 5-9 класів було запроваджено заняття «Основи військової підготовки», а для старшокласників – модулі військової підготовки.

За інформацією Інституту вивчення війни, ветерани російської військової розвідки створили клуб «Грифон», де дітей віком від 7 до 17 років навчають «основ військової підготовки». А Центр громадянської освіти «Альменда» нещодавно з'ясував, що на півострові діє 260 кадетських класів, при цьому наприкінці минулого навчального року їх було 197. Загалом військову справу у школах півострова вивчають 6265 дітей.

Голова відділення російського Добровільного товариства сприяння армії у Криму Андрій Попов заявляв, що організація має намір навчити 192 школяра з восьми загальноосвітніх установ базовим навичкам управління безпілотниками.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокуватидоступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagramта ViberКрим.Реалії . Рекомендуємо встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.
XS
SM
MD
LG