Доступність посилання

ТОП новини

«Якщо ми не в НАТО, то НАТО повинно бути в Україні» – президент Зеленський


Президент України Володимир Зеленський
Президент України Володимир Зеленський

Президент України Володимир Зеленський наголосив в інтерв’ю The Guardian, що військовий контингент союзників може бути на території України, але інтеграція України до НАТО є найдешевшим варіантом.

«Ми за контингент, якщо це є частина гарантій безпеки, підкреслю, без Америки це неможливо, без Америки гарантії безпеки – це не гарантії безпеки у повному складі, якими вони повинні бути... Я, дійсно, вважаю, що НАТО найдешевший варіант для всіх. Якщо ми не в НАТО, то НАТО повинно бути в Україні. Яка армія у РФ – 1,5 млн буде на 2025 рік. Армія України повинна бути тоді як мінімум 1,5 млн. Нам потрібно 1,5 млн. У нас 1 млн, нам дадуть 500 тисяч? Їх стільки немає, немає такої кількості в Європі», – сказав Зеленський, зазначивши, що він не вірить в ефективність миротворчих місій ООН.

За його словами, Україна повинна мати таку ж армію, як у Росії, яку необхідно фінансувати і озброювати. Крім того, за його словами, збільшення витрат на оборону 5% від ВВП необхідно в першу чергу самій Європі.

Раніше 11 лютого видання The New York Times написало, що надсилання європейських миротворців в Україну стане ключовою темою обговорень під час Мюнхенської конференції з безпеки.

Деякі європейські країни, серед яких країни Балтії, а також Франція і Велика Британія, порушили питання про можливість включення частини своїх військ до складу сил в Україні. Високопосадовці Німеччини назвали цю ідею передчасною.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий до серйозних переговорів про угоду щодо припинення війни, якщо союзники нададуть гарантії безпеки, а не просто запевнення.

Як пише NYT з посиланням на високопоставленого європейського чиновника, Європа не може запропонувати 200 тисяч військовослужбовців (таку цифру озвучував Зеленський – ред.), і що будь-який військовий контингент повинен мати американську підтримку, в іншому випадку вони будуть постійно вразливими до російських зусиль з підриву політичної і військової довіри до альянсу.

Навіть більш скромна кількість європейських солдатів, наприклад, 40 000, була б складною метою для континенту з повільним економічним зростанням, нестачею військ і необхідністю збільшувати військові витрати на власний захист, і цього, швидше за все, буде недостатньо для забезпечення реального стримування Росії, зауважують журналісти.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.
XS
SM
MD
LG