Серед врятованих з мазуту, що виливається в море із затонулих російських танкерів «Волгонефть», птахів вижили менше ніж 17%. Про це повідомив ставропольський центр реабілітації птахів «Пелікан».
З моменту розливу центр прийняв 1051 птаха. Вижили з них лише 175 особин: 160 перебувають у вольєрах у стабільному стані, ще 15 – у стаціонарі під пильним наглядом. Здебільшого це птахи з перших партій.
В останній партії зі 188 птахів, яких привезли до центру 8 січня, вижили вже лише 5%. У тварин спостерігалися ураження центральної нервової системи, порушення координації, судоми та діарея з кров'ю.
«Наш ветлікар-орнітолог провів розтин кількох особин.
Підсумки очікувані: некроз стравоходу із залишками нафтопродуктів, дуже сумний стан печінки та нирок», – повідомили у «Пелікані». Співробітники центру припускають, що птахи більше двох тижнів вживали отруєну воду та їжу.
Мазут виливається в море через аварію двох танкерів «Волгонефть» у Керченській протоці 15 грудня – за основною версією, через шторм. За фактом аварій порушено кримінальні справи, запроваджено режим НС федерального рівня.
За даними МНС РФ на сьогодні, 14 січня, рятувальники та волонтери зібрали понад 162 тисячі тонн і вивезли майже 39 тисяч тонн забрудненого піску з пляжів Краснодарського краю, анексованих Криму та Севастополя. Нафтопродукти забирають майже на 800 кілометрах берегової лінії. В акваторії Керченської протоки зібрали 25 тонн нафтовмісної рідини. Стан моря та узбережжя продовжують моніторити щодо нових забруднень.
Як повідомляли Крим.Реалії, два танкери «Волгонефть» із мазутом зазнали аварії в Керченській протоці в неділю, 15 грудня, – за основною версією, через шторм.
Унаслідок аварії танкерів стався розлив нафтопродуктів. За даними російських ЗМІ, «Волгонефть-212» перевозив 4300 тонн мазуту. Shot і Baza стверджують, що приблизно стільки ж нафтопродуктів було на борту «Волгонефти-239».
Російський глава Криму Сергій Аксьонов (за документами – Аксенов) заявив, що ситуація з викидами мазуту в Криму, згідно з прогнозами, може погіршитися. Високий ризик зростання масштабів забруднень до того рівня, який можна порівняти з тим, що фіксується на узбережжі Краснодарського краю Росії.
За даними Міністерства захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України, аварія танкерів з подальшим розливом нафтопродуктів завдала шкоди екосистемі Чорного моря на понад 14 млрд доларів.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.