У Національному університеті «Києво-Могилянська академія» відбулася презентація науково-освітнього центру «Кримські студії», повідомляє Постійне представництво президента України в Криму.
У своїй промові заступник постійного представника президента України в АРК Денис Чистіков зазначив, що центр «Кримські студії» є важливою ініціативою не лише для академічного поля, але й для тих хто пов’язаний темою Криму, тих, хто вивчає і популяризує історію, релігію, культуру Кримського півострова, працює у сфері дипломатії чи політики.
Також Чистіков зазначив, що такі освітньо-дослідні проєкти допомагають державним установам, таким як Представництво, у розробці стратегічних документів щодо деокупації та реінтеграції тимчасово окупованого півострова.
Під час відкриття центру «Кримські студії» посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс наголосив на важливості збереження культурної спадщини Криму та вивчення його історії.
«Велика Британія рада можливості підтримати цей унікальний для України проект. Він робить можливим для студентів та знання стародавньої історії, багатої культури півострова та неймовірно цікаву мову кримських татар. Позиція британського уряду завжди була і залишається незмінною: Крим – це Україна», – наголосив Мартін Гарріс.
Президент Національного університету «Києво-Могилянська академія» Сергій Квіт наголосив на необхідності дослідження не лише історичних аспектів, а й сучасних викликів та майбутніх перспектив півострова. Окрему увагу Сергій Квіт приділив ролі кримськотатарської культури та мови, зазначивши, що їхній розвиток стане важливим напрямком діяльності центру як усередині університету, так і за його межами.
Керівник центру «Кримські студії», історик і дослідник Мартін-Олександр Кислий зазначив, що Києво-Могилянська академія є ідеальним місцем для такої ініціативи. За його словами, центр стане не лише платформою для дослідження кримськотатарської історії та культури, а й важливим майданчиком для вивчення постколоніалізму та аналізу сучасної Росії як країни-агресора.
Під час відкриття центру «Кримські студії» пролунали вітальні слова від провідних науковців, зокрема, від представників Гарвардського та Альбертського університетів.
Раніше повідомлялося, що з 27 січня до 1 лютого в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» працюватиме Перша Зимова Школа «Кримські студії».
Як зазначалося раніше, Альбертський університет у Канаді започаткував стипендіальну програму з кримськотатарських студій на факультеті національних досліджень, який діє в межах Канадського інституту українських студій.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.