В анексованому Криму засекретили кількість загиблих серед відправлених на реабілітацію до парку левів «Тайган» водоплавних птахів, уражених мазутом. Про це Крим.Реалії повідомили кримські волонтери, які займаються порятунком постраждалих птахів.
За їхньою інформацією, вони стурбовані ситуацією з невідомістю про виживання птахів, яких вони відправляють із прибережних штабів до парку левів «Тайган» на реабілітацію.
«На наші запити до Міністерства екології та природних ресурсів Республіки Крим нам відповідають, що «в межах НС дані не надаються». А в Державному комітеті ветеринарії Республіки Крим, уповноваженому держоргані на підрахунок, вилучення та актування загиблих особин у парку левів «Тайган», нам також не дають даних, зазначаючи, що інформація щодо загиблих птахів не підлягає розголошенню у зв'язку з відкритою кримінальною справою стосовно ситуації з розливом мазуту», – повідомили волонтери на умовах анонімності.
На нараді, що відбулася в кримському парку левів «Тайган», з керівниками регіональних штабів з порятунку уражених мазутом водоплавних птахів визнали, що виживання врятованих птахів становить близько двох відсотків.
У кримському парку левів «Тайган» 7 січня повідомили про першу партію постраждалих від мазуту птахів, які перебували тут на реабілітації, відправлених на утилізацію шляхом кремації. Йшлося про 68 птахів, які не перенесли інтоксикацію. В основному це пірникози та гагари.
Зоозахисники заявили про низьку ефективність кампанії з порятунку птахів у Криму, назвавши її «хаотичною».
Раніше в коментарі Крим.Реалії вчений-біолог, начальник науково-дослідного відділу національного парку «Тузловські лимани», біолог Іван Русєв зазначив, що «величезна кампанія (щодо порятунку птахів – КР) викликає повагу, оскільки люди кооперуються, багато коштів витрачено, але ефективність її нульова».
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.