Доступність посилання

ТОП новини

Севастополь і Крим отримали ще 3,3 млрд рублів на вирішення проблем з водопостачанням – російське міністерство


Ілюстраційне фото
Ілюстраційне фото

Мінекономрозвитку Росії повідомляє 20 квітня, що Криму і Севастополю виділили додатково кошти у вигляді субсидії з резервного фонду російського уряду в обсязі 1,134 і 2,148 млрд рублів відповідно. Ці кошти, як уточнюють у міністерстві, призначені для вирішення проблем із водопостачанням.

«Проблема водозабезпечення Севастополя, Сімферополя та низки інших районів Республіки Крим поки ще залишається актуальною, при цьому ми застосовуємо тактику гнучкого реагування – точково підтримуємо існуючу систему. Зараз, після отримання субсидії, основне завдання керівництва суб'єктів – визначити замовників робіт, довести до них виділене фінансування та укласти державні контракти для якнайшвидшого їх виконання», – цитує пресслужба заступника міністра економічного Росії Сергія Назарова.

За даними відомства, субсидія буде спрямована на «геологорозвідку і ремонт трубопроводів».

«Планується буріння 47 нових свердловин питної води, 17 у Севастополі і 30 у Криму. Під час робіт зі скорочення втрат у системах водопостачання відремонтують понад 61 км трубопроводів у Севастополі та Сімферопольському районі», – додали в міністерстві.

19 квітня в Радміні Криму повідомили, що наповнюваність водосховищ Криму за тиждень скоротилася, тому на півострові триває економія води. Найбільш складна ситуація з водопостачанням склалася в Алушті.

Через дефіцит води з минулого року в Сімферополі та низці інших регіонів запровадили графіки подачі води. Водночас у Сімферополі регулярно відбуваються аварії на мережах водопостачання, що призводить до частого відключення води.

Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.​

Водопостачання Криму

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.

У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.

З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.

Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.

Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.

Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.

XS
SM
MD
LG