Заступник російського глави Севастополя Микола Жигулін стверджує, що водосховища міста почали наповнюватися завдяки нещодавнім опадам.
«З 1 грудня з Чорноріченського водосховища витрачено 8,2 млн куб. м води, прийшло 16,8 млн куб. м. Зараз у середньому фіксуємо по 200 тис. куб. м приходу води на добу», – цитує Жигуліна пресслужба уряду Севастополя.
Він також сказав, що наразі запаси води в Чорноріченському водосховищі становлять близько 22 млн куб. м води.
«На Ай-Петрі з боку Севастополя лежить багато снігу, за попередніми оцінками – близько 5 млн куб. м. Прогноз погоди в найближчі тижні буде з позитивними температурами, очікуємо більш інтенсивного надходження води», – поінформував Микола Жигулін.
За його словами, запуск Бельбецького водозабору дозволив забирати з Чорноріченського водосховища 21 тис. Куб. м води на добу. Бельбецький водозабір, як стверджує Жигулін, дає місту 41,5 тис. куб. м води на добу.
«З Кадиковського кар'єра воду зараз не беремо, він у резерві і наповнюється. Інкерманський кар'єр теж наповнюється природними опадами», – резюмував заступник Развожаєва.
Раніше спікер російського МЗС Марія Захарова заявила, що Крим буде забезпечений водою, незважаючи на «підступи київського режиму», і уточнила, що 16 березня був запущений водозабір Бельбек. Що саме Захарова мала на увазі під «підступами київського режиму», не уточнюється. Українська влада поки не коментувала її заяву.
У пресслужбі російського уряду повідомили, що на заходи щодо поліпшення водопостачання Криму і Севастополя з бюджету Росії буде спрямовано понад 3,2 млрд рублів.
Водопостачання Севастополя
Україна забезпечувала до 85% потреб Криму та Севастополя в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.
Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.
У 2020 році ситуація з водопостачанням у Севастополі стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.
Наприкінці серпня російська влада Севастополя повідомила, що в Чорноріченському водосховищі, яке забезпечує місто водою, залишилося 22 млн 500 тисяч кубометрів води, що становить приблизно третю частину від загального обсягу.
У жовтні влада оголосила режим підвищеної готовності через дефіцит води, а голова уряду Севастополя Михайло Развожаєв повідомив, що води місту вистачить ще на три місяці. Щоб вирішити проблему вододефіциту, влада планує побудувати трубопровід для перекидання води з Кадиковського кар'єра, з озера біля гори Гасфорта і звести водозабір на річці Бельбек. Уряд Росії вже виділив на ці проєкти кілька мільярдів рублів.