Доступність посилання

ТОП новини

Жителям Алушти вірішили давати воду двічі на добу – голова адміністрації


Жителям Алушти даватимуть воду за графіком два рази на добу, повідомила 19 квітня голова російської адміністрації міста Галина Огнєва.

За її інформацією, з 20 квітня Алушта переходить на графік подачі води

з 06:00 до 08:00 і з 19:00 до 22:00. До цього, як зазначає Огнєва, було ухвалено рішення про подачу води один раз на добу – з 17:00 до 22:00.

«Ситуація з водою в Алуштинському регіоні дійсно дуже складна. Запровадження графіка подачі води з 25 лютого дозволило нам заощадити ресурс. Але наразі в Ізобільненському водосховищі немає того поповнення, що дозволило б сподіватися на поліпшення ситуації», – написала вона у Facebook.

Минулого тижня Огнєва повідомляла про «посилення графіка подачі води» населенню.

19 квітня віцепрем'єр російського уряду Криму Світлана Маслова повідомила, що в Алушті – найбільш складна ситуація з водопостачанням.

З 25 лютого в Алушті запровадили денне обмеження подачі води. При цьому підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксенов закликав Ялту й Алушту максимально економити воду напередодні курортного сезону.

Водопостачання Криму

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.

У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.

З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.

Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.

Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.

Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.

XS
SM
MD
LG