385 людей зазнали кримінальних переслідувань з політичних мотивів за 11 років анексії Криму. 240 із них наразі перебувають у місцях несвободи, повідомила Тетяна Савчук, менеджер з комунікацій Кримськотатарського ресурсного центру.
«Мешканці Криму, а також інших окупованих територій України зазнають дискримінації за національними та релігійними ознаками. Тому важливо нагадувати українському суспільству, що війна почалася не 2022 року, а 2014 року, коли Крим було окуповано», – сказала вона напередодні Дня опору окупації Криму.
Також важливо, щоб суспільство розуміло, чому необхідно боротися за окупований півострів, сказав голова правління КРЦ Ескендер Барієв.
«Ми продовжуємо цю боротьбу вже 11 років, для нас дуже важливо, щоб українське суспільство було консолідованим, щоб було зрозуміло українському суспільству, що Крим є частиною України. Коли ми боремося за Крим, ми боремося за територіальну цілісність України, суверенітет України», – додав він.
День опору окупації Криму – пам'ятна дата, яку відзначають 26 лютого. Цього дня у 2014 році у Сімферополі відбувся багатотисячний мітинг на підтримку територіальної цілісності України, організований Меджлісом кримськотатарського народу. Акція стала одним із ключових епізодів опору російської окупації.
У 2020 році президент України своїм указом затвердив 26 лютого як офіційний День опору окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, наголошуючи на важливості боротьби за повернення півострова під український суверенітет.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.