В Альмінське водосховище, розташоване в Бахчисарайському районі Криму, незаконно зливали стічні води. Про це на брифінгу з водопостачання повідомила підконтрольна Кремлю заступниця міністра екології та природних ресурсів Ольга Славгородська.
«Позавчора був встановлений в рамках самостійного рейду факт незаконного скидання стічних вод в Альмінське водосховище. Скидання припинено, ведеться розслідування, встановлюються винні особи», – пояснила чиновниця.
Альмінське водосховище розташоване в Бахчисарайському районі неподалік від сіл Новопавлівка та Поштове. Це одне з перших водосховищ природного стоку, побудованих на території Криму: його будівництво почалося в 1925 році, а завершилося в 1934 році.
Раніше підконтрольна Кремлю влада Криму стверджувааи, що притоки в водосховища Сімферополя та Ялти за минулий тиждень збільшилися майже в два рази порівняно з показниками попереднього тижня.
Напередодні підконтрольний Кремлю глава Севастополя Михайло Развожаєв стверджував, що Чорноріченське водосховище поповнилося більше ніж на 25 млн кубометрів води. Також, за його даними, добове надходження води «значно перевищує витрата».
За даними кримського Гідрометцентру, станом на 1 квітня 2021 року запаси води у водосховищах Криму майже вдвічі менші, ніж були у 2020-му.
Водопостачання Криму
Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.
Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення ґрунту на півострові.
У 2020 році ситуація з водопостачанням в Криму стала критичною. Невелика кількість опадів і малосніжна зима призвели до посухи, стверджують кримські вчені.
З кінця серпня графіки подачі води були запроваджені в Сімферополі, а також у Сімферопольському і Бахчисарайському районах. Пізніше це торкнулося Білогірська і Білогірського району та частково Алушти.
Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксенов не виключив, що Росія може визнати надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.
Влада Росії виділила мільярди рублів на будівництво нових водогонів, водозаборів і на буріння свердловин.
Моніторингова місія ООН в Україні наполягає, що, згідно з міжнародним правом, Росія несе повну відповідальність за забезпечення населення Криму водою.
Офіційний Київ стверджує, що постачання води на півострів через Північно-Кримський канал відновиться тільки після деокупації Криму.