На Чорноморському узбережжі Краснодарського краю Росії тривають роботи з усунення наслідків розливу мазуту після аварії двох нафтотанкерів. У регіональному МОЗ повідомили, що 146 волонтерів поскаржилися на погане самопочуття через токсичну дію мазуту – їм знадобилася медична допомога.
За даними міністра охорони здоров'я Краснодарського краю РФ Євгена Філіппова, за період з 18 грудня до лікарів звернулися 146 осіб, які брали участь у збиранні мазуту, з них амбулаторну допомогу отримали 142, госпіталізація знадобилася трьом – їх уже виписали. Про долю ще одного постраждалого чиновник не згадує. Не зрозуміло – йдеться про описку чи про замовчування про смерть 17-річного студента технікуму, який брав участь у збиранні мазуту.
Серед постраждалих – волонтерка з Анапи Аліса Шульц, повідомляє регіональне видання 93.ru. Вона стала відома завдяки відео в інтернеті, де врятований лебідь «обіймає» дівчину, кладучи голову їй на плече. Шульц розповіла, що для лікування від інтоксикації мазутом проходить курс крапельниць.
У Держдумі обговорення наслідків викиду мазуту в Чорному морі зняли з порядку денного засідання комітету з екології, природних ресурсів та охорони навколишнього середовища. «Буде фактура – обговорюватимемо», – заявив голова комітету Дмитро Кобилкін. Про це повідомляє офіційний сайт нацпроекту "Экология».
Оперштаб регіону заявив про новий викид мазуту на берегову лінію Анапи, назвавши його «незначним» – точних відомостей про розмір нової плями відомство не навело.
Внаслідок аварії танкерів стався розлив нафтопродуктів. За даними російських ЗМІ, «Волгонефть-212» перевозив 4300 тонн мазуту. Shot і Baza стверджують, що приблизно стільки ж нафтопродуктів було на борту танкера «Волгонефть-239».
В Анапі активісти, які очищують узбережжя від мазуту після аварії двох танкерів, вимагали від влади рекультивації берегової лінії та ліквідації наслідків екологічної катастрофи. Вони подали позови до уряду країни та Краснодарського краю. Один із них – до місцевої та регіональної адміністрацій – уже відхилили.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.