Засуджений російським судом кримчанин Аппаз Куртамет отримав можливість телефонувати і зміг поспілкуватися з близькими. Про це Кримськотатарському ресурсному центру розповіла його мати Айше Куртамет.
«Тепер є навіть відеодзвінки, він може телефонувати всім, у кого є російський номер, безпосередньо. Ліміт – 15 хвилин на день, іноді двічі по 15 хвилин», – зазначила Айше Куртамет.
За її словами, Аппаз вийшов з карантину і зараз перебуває в колонії у Себезькому районі Псковської області Росії, у селищі Сосновий Бір.
Зазначається, що у колонії є можливість навчання, але через політичну статтю Апазу відмовили в здобутті освіти за спеціальністю програмування.
Крім цього, він влаштувався на оплачувану роботу, проте його заробіток становить лише 1000 рублів на місяць, що фактично є примусовою працею.
«Аппаз одразу влаштувався на роботу, оплачувана праця становить 1000 рублів на місяць, фактично це безкоштовна робота. Тепер у нього менше часу на саморозвиток – читання книг і вивчення англійської мови можливе лише у вихідні, наприкінці тижня», – наголосила мати кримчанина.
Аппаз розповів, що умови в колонії значно кращі, ніж у попередніх місцях ув'язнення. «Владимирський централ порівняно з колонією – як небо і земля», – наголосила Айше Куртамет.
За словами матері Аппаза, у колонії в Псковській області хоча б можна бувати на свіжому повітрі, а у Володимирі «душ був раз на тиждень, жахлива їжа, навіть до туалету водили під конвоєм». Водночас він зазначає, що навіть ті умови були кращими, ніж перебування у кримському СІЗО.
«Пройшовши важкий шлях довжиною у 2,5 роки, тільки зараз стало трохи легше – хоча б є можливість говорити, чути голос рідних і навіть бачитися по відеозв’язку», – зазначила мати політв'язня.
Аппаз Куртамет оптимістично налаштований та вірить, що не пробуде там довго. «Він з надією говорить про якнайшвидше завершення війни і вірить, що її кінець буде справедливим для України», – додала Айше Куртамет.
20 квітня 2023 року створений РФ Київський районний суд Сімферополя засудив викраденого в липні 2022 року з адмінкордону з Херсонською областю Аппаза Куртамета до 7 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.
29 серпня 2023 року підконтрольний Росії Верховний суд Криму залишив чинним вирок Аппазу Куртамету.
Кримськотатарська активістка Елмаз Киримли написала у фейсбуці, що за версією російського слідства, Куртамет нібито передав 500 грн товаришеві, який, як дізнався пізніше Аппаз, служить у батальйоні «Крим».
За даними голови Медждису кримськотатарського народу Рефата Чубарова, 23 липня 2022 року Куртамет виїхав із селища Новоолексіївка Генічеського району Херсонської області до анексованого Криму до родичів. Відомо, що він благополучно прибув на російський пункт пропуску на адмінкордон між Кримом та Херсонською областю. На цьому зв'язок Куртамета з родичами перервався. Після цього його затримали російські силовики.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.