Керівники російської влади анексованого Криму досі ніяк не коментують розвиток екологічної катастрофи після катастрофи нафтотанкерів в акваторії Керченської протоки. Експерт Асоціації Реінтеграції Криму, доктор юридичних наук Борис Бабін у коментарі Крим.Реалії пояснює, чому так відбувається.
На думку Бориса Бабіна «мовчання з приводу екологічної катастрофи кримського гауляйтера Аксьонова, так само як і від його «лютого друга» Володимира Константинова пояснюється просто».
«Згідно з раніше спущеною ним від кураторів з офісу кремлівського диктатора незмінною константою, «у Криму все спокійно й очікують на чудовий курортний сезон». Нових вступних від кремлівських клерків ключові кримські колаборанти явно не отримували. Але якщо щось говорити в такому ключі з приводу нинішнього мазуту по всьому кримському узбережжю, виглядатимеш максимально карикатурно, тому згадані особи і мовчать. Не варто забувати і про роль Аксьонова в нинішніх аферах з нафтопродуктами на окупованому півострові, а також про прагнення клану Константинова заволодіти «нафтовими активами» залишків бізнес-імперії Лева Миримського. Тут зайві розмови на слизькі нафтові теми, навіть найулесливіші та «найоптимістичніші», можуть призвести до досить неприємних наслідків від кремлівських наглядачів», – розповів експерт.
Бабін зазначає, що «стосовно цього характерний контраст із севастопольським гауляйтером Развожаєвим, який останніми днями став буквально головним пропагандистом із приводу забруднення».
«На відміну від кримських колаборантів, сибіряк і колишній федеральний міністр Развожаєв набагато суб'єктивніший в очах Кремля, а тому для нього немає необхідності хвилюватися за кожну букву своїх піарників: головне, щоб загалом його потік свідомості був «згідно з мудрими путінськими порадами». Так само відбувається і на місцях: якщо ялтинська гауляйтерка Яніна відчуває за собою «окрему руку Кремля», то вона жваво розповідає фейки про «повну зачистку пляжів». Тоді як креатури Константинова та Аксьонова у Феодосії чи Євпаторії, а тим більше по кримських селах і селищах просто «прикинулися ганчір'ям» і вдають, що ніякого мазуту немає», – зазначив експерт.
Бабін вважає, що проблема ще лише на початку свого розвитку.
«Щодо поширення мазуту, то він може виявитися практично в будь-якій частині Чорного моря. Всі фахівці вказують на дрейф більшості забруднення не по поверхні, а в товщі морської води. Тому сліди мазуту на березі та викинуті на пляжі мертві птахи з дельфінами – це лише «відбитки пальців» трагедії, а не її головне лихо. Ризики виникають і для всіх біологічних популяцій моря, від планктону і до тих же китоподібних, і для морського дна, і для балансу шару сірководневого, що видається в довгостроковій перспективі найбільш небезпечним. Ну а плями мазуту до весни, на жаль, нікого не здивують на всьому чорноморському узбережжі, включаючи Румунію з Болгарією», – повідомив експерт.
Кримчани зазначають, що на сторінках у соціальних мережах російського глави Криму немає інформації про трагедію з масовою загибеллю водоплавних птахів, уражених мазутом у результаті аварї двох завантажених мазутом танкерів в акваторії Керченської протоки.
Як повідомляли Крим.Реалії, два танкери «Волгонефть» із мазутом зазнали аварії в Керченській протоці в неділю, 15 грудня, - за основною версією, через шторм.
Унаслідок аварії танкерів стався розлив нафтопродуктів. За даними російських ЗМІ, «Волгонефть-212» перевозив 4300 тонн мазуту. Shot і Baza стверджують, що приблизно стільки ж нафтопродуктів було на борту «Волгонефти-239».
Пізніше Морспасслужба Росії заявила, що в результаті аваоії танкерів у Керченській протоці 15 грудня в Чорне море витекло 2,4 тисячі тонн нафтопродуктів.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.