В анексованому Криму російська влада обмежила новорічні заходи через війну. Кримчани розважають себе самі. А гостям Кримського півострова підготували бал «царської Росії» та Голлівуд. Західні традиції залишаються на Кримському півострові всупереч тому, що проти них виступає російська влада. Чому в Криму не дочекаються російського Діда Мороза і як там зустрічають Новий рік, поки Росія воює з Україною, читайте у матеріалі Крим.Реалії.
Масові новорічні заходи у Криму скасували з міркувань безпеки. Російська влада Криму також закликала економити на новорічних гуляннях, щоб підтримати армію РФ, яка воює проти України.
Такі заходи продиктовані не так питаннями безпеки кримчан, як бажанням влади контролювати настрої людей, вважають у Кримськотатарському ресурсному центрі.
«Скасування святкувань є не лише заходом безпеки, але й частиною пропагандистської стратегії окупаційної влади. В умовах повномасштабної війни росії проти України, підконтрольна Кремлю адміністрація Криму намагається демонструвати «солідарність» із російськими солдатами та виправдовувати відсутність стабільності на окупованій території. Скасування святкувань також може бути спробою мінімізувати будь-які масові зібрання, які можуть перетворитися на простір для вираження невдоволення або протесту, навіть в умовах жорсткого контролю», – наголошують у КРЦ.
Дід Мороз – повз Крим
В умовах обмежень кримчани розважають себе самі. На пероні залізничного вокзалу в Сімферополі пасажирів кілька днів зустрічав оркестр Дідів Морозів.
Четвертий рік у РЖД («Російська залізниця») організовують виїзну резиденцію російського Діда Мороза – новорічний залізничний склад, що курсує регіонами РФ з новорічною програмою.
До Криму він поки не доїхав. Причини, з яких Кримського півострова немає в маршруті російської новорічної резиденції, невідомі. Ймовірною версією може бути небажання РЖД потрапити під міжнародні санкції. Із 2014 року цей оператор відкрито так і не зайшов до Криму. Цього року російський Дід Мороз знову проїде повз півострів.
Кримчани зустрічають Новий рік у компанії місцевих Снігуроньок, які возять пасажирів у трамваях Євпаторії.
«Щоб створити пасажирам новорічний настрій, у салонах євпаторійських трамваїв розвісили сніжинки, мішуру та ялинкові кулі, а водії та кондуктори одягли костюми Снігуроньок. Містом курсують два трамваї під керуванням Снігуроньок, ще у двох вагонах квитки продають кондуктори в костюмах онуки Діда Мороза», – повідомляють у російській адміністрації Євпаторії.
Естрада не доїхала
Характерною рисою новорічних програм кримських готелів цього року є відсутність іменитих зірок російської естради, які гастролювали на півострові в попередні роки.
Не буде широких святкувань у відомому ялтинському готелі «Мрія». Якщо раніше там пропонували своїм гостям зустрічати Новий рік у компанії іменитих артистів російської естради, то цього року все було скромніше. Зіркою вечора став ексфронтмен російського гурту «Hi-Fi» з 2000-х років Мітя Фомін.
Гостям готелю пропонують частування від 150 кухарів, новорічне шоу з аніматорами та прикрашену територію для фото.
Дуже скромна програма була й у севастопольському готелі «Аквамарін». Там анонсували виступи артистів із російських глибинок. Іменитих зірок у готелі теж не чекали.
Учасникам новорічного банкету пропонували виступ кавказького національного шоу-балету «Казбек» – студії танцю зі Ставрополя. На сайті шоу-балету повідомляли, що він гастролює у всьому світі. Про виступ в анексованому Криму на своїх офіційних ресурсах «Казбек» не повідомляв.
Для учасників маскараду в «Аквамарині» також виступив музичний театр «Луна» із Пензи.
Вартість участі у новорічній програмі – від 12 до 15 тисяч рублів з особи.
За такими ж цінами у цьому готелі розважали гостей у 2019 році.
Зустріч із «царем», Гаррі Поттером та голлівудська доріжка
У готелях південного узбережжя Криму були заплановані святкові програми з ідеологічно протилежними посланнями. Наприклад, в готелі Luciano Wellness & SPA Foros (у Форосі) організував своїм гостям вечірку в традиціях царської Росії. Там подавали гостям страви, приготовані за рецептами російської імператорської кухні під музичні хіти у стилі XIX століття. Також учасникам банкету запропонували фотозону з російськими хортами та шоу з балеринами. Гостям також обіцяли «урочистий вихід» імператора Олександра ІІІ з дружиною Марією Федорівною.
Вартість такого банкету – 45 тисяч рублів з особи.
Інші готелі вирішили будувати свої програми на західних традиціях, проти яких активно виступала російська влада.
В алуштинському готелі «Рів'єра Санрайз Резорт» зустрічали Новий рік за мотивами історії про Гаррі Поттера, популярної в західних країнах. У готелі облаштували тематичні фотозони та прикраси. А серед форматів святкування пропонували костюмовані вечірки та меню з назвами із сюжету «Гаррі Поттера».
Вартість участі у такому святі – 25 тисяч рублів з особи.
Голлівудську ніч пропонували гостям в алуштинському готелі «Дачі». На новорічному заході обіцяли «червону доріжку»,
фотозону на тему вручення премії «Оскар», саундтреки з голлівудських фільмів та шоу-балет із номерами з мюзиклів «Мулен Руж» і «Чикаго».
Крим третій рік є прифронтовим регіоном. Там регулярно фіксують вибухи та удари ЗСУ по військових об'єктах РФ. Війна б'є по багатьох сферах місцевої економіки. Кримська туріндустрія протягом двох попередніх років війни зазнала масштабних збитків і змушена жити на російські дотації. Розважати російських туристів – це остання надія на заробіток для місцевого бізнесу.