Доступність посилання

ТОП новини

«Робота, як у пеклі, а зарплата – копійки». Чи реальні масові звільнення медиків у Криму?


Робота бригади швидкої допомоги у Сімферополі. Крим, 2021 рік
Робота бригади швидкої допомоги у Сімферополі. Крим, 2021 рік

У Сімферополі масово звільняється персонал швидкої допомоги, стверджують російські паблики. Проблема виникла через низькі зарплати та велике навантаження. Російська влада Криму та підконтрольні їм ЗМІ цю інформацію спростовують, називаючи фейком. Чи так це і що відбувається у «швидкій» Сімферополі, розповідаємо у матеріалі Крим.Реалії.

Про масове звільнення співробітників «швидкої» Сімферополя повідомив російський Telegram-канал «Mash на волне». За даними його джерел, персонал залишає роботу через величезне навантаження та низькі зарплати.

«Знущальні 150 рублів»

Сімферопольські медики стверджують, що так важко, як зараз, їм не було навіть під час пандемії коронавірусу – у швидкій не вистачає близько 40-50% складу, пише «Mash на волне». Через це одна підстанція із чотирьох-п'яти машин відпрацьовує в середньому 90 дзвінків на день, стверджує паблік.

Автомобіль російської медслужби. Крим, 2014 рік
Автомобіль російської медслужби. Крим, 2014 рік

«Щоб усюди встигнути, доводиться скорочувати час на одного пацієнта. У разі надзвичайної ситуації виїжджати на одиночні виклики не буде кому. Лікарям-ординаторам підробляти на швидкій заборонили. Проблеми з кадрами почалися через мізерні зарплати – 25 тис. рублів на повній ставці. А стимулюючі рік тому обрізали до 150 рублів. При цьому деякі працівники ще не отримали частину грошей за січень. Начальство виправдовується відсутністю коштів у МОЗ», – йдеться у повідомленні Telegram-каналу.

Олег Крючков
Олег Крючков

Після цієї публікації в пабліку «виникли труднощі» з російською владою Криму. З його представниками спілкувався радник російського голови Криму Олег Крючков, який заявив, що оприлюднена інформація «образила лікарів «швидкої» та все МОЗ Криму», стверджують у «Mash на хвилі». Сам Олег Крючков публічно не згадує про подібну роботу із журналістами.

У МОЗ російського уряду Криму інформацію про масове звільнення медиків спростовують.

За даними відомства, загальна укомплектованість медичними кадрами Кримського Центру медицини катастроф складає 80%. Зокрема, у Сімферополі кадри укомплектовані на 76%, у Євпаторії – на 93%, у Ялті – на 72%, а у Джанкої – на 82%, стверджують у російському МОЗ Криму.

Швидка допомога із символом Z. Сімферополь, Крим, 19 лютого 2025 року
Швидка допомога із символом Z. Сімферополь, Крим, 19 лютого 2025 року

«У січні середньодобове навантаження на одну бригаду в Сімферополі становило 13,5 виклику. Столиця Криму – найбільш густонаселене місто півострова. В інших регіонах республіки менше навантаження. Посадовий оклад лікаря «швидкої допомоги» складає 32,9 тис. рублів. Крім оклад, фахівці отримують доплату за шкідливі умови праці, роботу в нічний час та свята, що стимулюють виплати та регіональну надбавку у розмірі сім тисяч рублів. Крім цього, лікарі щомісяця отримують 11,5 тис. рублів як спеціальну соціальну виплату. У січні затримок із виплатою зарплат медикам швидкої допомоги не було», – стверджують у відомстві.

«Працюємо за «швидку» безкоштовно»

Під спростуванням на сторінці російського МОЗ Криму в російській соцмережі «Вконтакті» залишено чимало скарг та сумнівів щодо достовірності офіційної інформації.

«А чи знаєте чому не комплект (медичних кадрів – КР)? Бо робота, як у пеклі, а зарплата – копійки. Хоч ви й пишіть, що все виплачується, але цього не вистачає навіть на базові потреби. Підніміть зарплати та подивіться як з'являться нові кадри», – пише кримчанка Наталія Ільїна.

Скарги на сторінці МОЗ російського уряду Криму у «Вконтакті» на низькі зарплати медиків та відсутність доплат за роботу, 19 лютого 2025 року
Скарги на сторінці МОЗ російського уряду Криму у «Вконтакті» на низькі зарплати медиків та відсутність доплат за роботу, 19 лютого 2025 року

Про звільнення персоналу заявляє водій «швидкої допомоги» у Сімферополі Василь Потураєв.

«Водій «швидкої» з усіма надбавками (отримує – КР) 42-43 тисячі (рублів – КР). Водії й справді звільнилися! Працюю у відділі медицини катастроф, тож окрім своїх викликів тепер ще й за «швидку» працюємо Сімферополем і безкоштовно! Жодних доплат немає»,– пише він на сторінці російського МОЗ Криму у російській соцмережі «Вконтакті».

Багато хто скаржиться, що кримські медики не отримують доплат навіть за роботу з російськими військовослужбовцями.

Скарги на сторінці російського МОЗ Криму у «Вконтакті» на низькі зарплати медиків та відсутність доплат за роботу, 19 лютого 2025 року
Скарги на сторінці російського МОЗ Криму у «Вконтакті» на низькі зарплати медиків та відсутність доплат за роботу, 19 лютого 2025 року

«Дежурили цілодобово з 2022 року (з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну – КР) на посаді МАВП «Чонгар-Джанкой» (на адмінкордону між Кримом та Херсонською областю – КР) – жодних доплат не було, коли біженці потоком їхали до нас до Криму. Хоч трейлер поставили і на тому спасибі. Потім військових поранених возили до шпиталю цілодобово по кілька рейсів на добу і паралельно працювали своїм містом. І все без доплат, стимулюючі платили – 150 рублів», – пише кримчанка Алла Івановська.

На думку кримчан, які залишили відгуки про ситуацію в медичній сфері Криму, дефіцит медиків може стати очевидним під час наступного курортного сезону.

«Щороку близько 100 людей звільняється» Про дефіцит медичних кадрів у Криму місцева російська влада повідомляє регулярно. Багато фахівців залишили Кримський півострів у пошуках високооплачуваної роботи, а займати їхні місця ніхто не смішить. Про дефіцит кадрів (не менше 30%) у сімферопольській «швидкій допомозі» медіа повідомляли минулоріч.

Ця інформація тоді ніким не спростовувалась.

Робота бригади швидкої допомоги у Сімферополі. Крим, 2021 рік
Робота бригади швидкої допомоги у Сімферополі. Крим, 2021 рік

Скарги на низькі зарплати у службі швидкої допомоги раніше звучали і з інших регіонів Криму. У лютому 2022 року у Севастополі заявили про звільнення 120 співробітників міського «Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф»

Хтось не витримує навантаження, хтось переходить туди, де легше, хтось переходить туди, де більше платять, у приватні клініки. Дуже важко працювати на швидкій, тому щороку близько 100 осіб звільняється. І це чомусь відбувається останні три роки – з 2019 до 2022. Щороку звільняється близько 100 осіб, а приходить на роботу менше. Тому якщо три роки тому у нас на «швидкій допомозі» було близько 550 співробітників, то сьогодні у нас 460 осіб. Бракує дуже багато», – заявляв тоді голова профспілки працівників Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Севастополя Олег Лисичкін.

Члени незалежної профспілки працівників Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Севастополя тоді поскаржилися до російської прокуратури міста на несправедливий, на їхню думку, підхід до нарахування премій та доплат за інтенсивну працю.


Російська влада міста публічно не відреагувала на цю інформацію. 2024 року дефіцит медичних кадрів у Криму, за даними російського голови регіону Сергія Аксьонова, становив 2,3 тис. осіб. Найбільше, за його словами, не вистачає молодшого і середнього персоналу, а також фахових лікарів.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.

  • 16x9 Image

    Вікторія Веселова

    Кримська журналістка, оглядач політичних, економічних і соціальних тем в анексованому Росією Криму. З Крим.Реалії співпрацює з 2014 року. З метою безпеки справжнє ім'я та інші відомості про автора не розкриваються.

XS
SM
MD
LG