Три танкери, що перевозять понад два мільйони барелів російської нафти, дрейфують у водах східного Китаю після того, як вони потрапили в п'ятницю під санкції США. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на дані відстеження суден.
Перед цим компанія, яка керує портами провінції Шаньдун, заборонила приймати танкери, що потрапили під санкції, зазначає агентство.
За даними компанії з відстеження суден Kpler, танкер Huihai Pacific мав прибути в Дунцзякоу в провінції Шаньдун 15 січня після завантаження майже 770 тисяч барелів сирої нафти з тихоокеанського порту Козьміно. Однак у вихідні судно змінило курс і тепер стоїть на стоянці біля берега.
Танкер Mermar вийшов із Козьміно 5 січня із більш ніж 755 тисячами барелів російської нафти і мав зайти в порт Яньтай цього тижня, але тепер також чекає на березі. Судно Olia з 700 тисячами барелів нафти вийшло з російського порту 7 січня і також прямувало до Яньтаю, але зараз перебуває у Жовтому морі.
Як пише The Bell, одночасно з ними біля берегів Іспанії стоїть газовоз Cool Rover, що потрапив під санкції, зі зрідженим газом «Газпрому».
10 січня Сполучені Штати запровадили блокучі санкції проти двох найбільших експортерів нафти в Росії – «Газпром нафти» та «Сургутнафтогазу». З ними, а також із десятками інших компаній тепер заборонено мати фінансові відносини з використанням долара чи американської фінансової системи. Санкції знову поширені на найбільшу російську судноплавну компанію «Совкомфлот». Під обмеження потрапили 183 танкери під прапорами різних країн, які, ймовірно, перевозять російську нафту і нафтопродукти, порушуючи санкції західних країн. 13 січня ціна на ф'ючерси на еталонну марку Brent підскочила до $81,11 за барель, що стало найвищим показником з кінця серпня 2024 року. Bloomberg називає останній санкційний пакет США найжорсткішим у російській історії.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.