Jeste li znali da je jedna od pet osoba barem jednom doživjela nasilje i uznemiravanje na radnom mjestu? Iskustva variraju ovisno o spolu.
Mladu diplomiranu pravnicu je 1. avgusta fizički napao i teško ozlijedio njen poslodavac nakon što je, frustrirana mobingom, dala otkaz na mjestu recepcionerke i tražila isplatu zarađene plate.
Milojka, Rejhana i Ana žene su koje za Radio Slobodna Evropa pričaju o svom životu trideset godina nakon što su silovane u ratu. Žive s traumama, ponekad u samoći, često prepuštene same sebi.
Šta se dešava sa provođenjem Istanbulske konvencije u Bosni i Hercegovini?
Petnaest žena i dve devojčice – ubijeno je u porodično-partnerskom nasilju u Srbiji od početka godine. Najmlađe žrtve su imale samo dve i 16 godina.
Eljvedina Hajdari je deset godina trpela nasilje od strane supruga, a onda je odlučila da ga prijavi policiji. Ova majka četvoro dece i dalje kuca na vrata policije i suda u Glogovcu zbog pretnji ali i kako bi pronašla sigurno utočište.
Nakon stotina prijava policiji i Centru za socijalni rad, 25 mjeseci straha i proganjanja, Almu Kadić je pred četveregodišnjom kćerkom ubio suprug.
Kako se kažnjavaju počinioci nasilja u porodici u BiH? Zatvor, novac, rehabilitacija? Ponekad, da. Ali, najčešće: uslovna kazna
U srži svakog rodno uslovljenog nasilja nalazi se nedostatak pristanka i neželjeno ponašanje.
Protesti povodom Međunarodnog dana žena održani su širom Zapadnog Balkana.
Kada govorimo o broju femicida, nažalost, uvijek govorimo o najmanjem broju, kaže Nataša Elenkov, članica organizacije Ženska solidarnost dan nakon što je u Srbiji zabilježen novi, osmi slučaj femicida u ovoj godini.
Učitajte više sadržaja...