Loša prošlost, ili njene zloćudne interpretacije, opterećuju odnose i unutar i između drugih država nastalih raspadom Jugoslavije, piše u kolumni Kemal Kurspahić.
"Nije li vreme za nove iskorake?".
"Brojke su nesmiljene. Iz Hrvatske se odlazi, bez obzira tko je na vlasti", piše Ines Šaškor.
Javnosti postjugoslovenskih država dnevno se serviraju neprobavljive količine sirovog neslaganja bez ikakvog obzira prema činjenicama.
Zašto je major JNA Milan Tepić u Srbiji još devedesetih proglašen narodnim herojem, i zašto se sada podgreva odavno adaktirani mit o njemu?
Zagovornici održavanja referendumske prijetnje i neizvjenosti nad Bosnom i Hercegovinom, „bhexitovci“ kao i „brexitovci“, vole da potežu zavodljive „argumente“
"Njemačka demokracija ima mnoge instrumente za suzbijanje ekstremizma. Hrvatska baš i ne."
"Već je duže vreme jasno da će beogradski izbori biti 'značajniji od sebe samih', to jest da neće biti 'samo lokalni'", piše Teofil Pančić.
Pored svih izazova koje je naveo ili otvorio Tramp, ko bi još u svijetu imao interesa da sluša jadikovke predsjednika jedne od vladajućih partija o Bosni i Hercegovini.
"Eufemistički nazvano "uređivanje odnosa sa Kosovom" naprosto je uslov svih uslova", piše Teofil Pančić.
Srećom iza ljudi poput Slavka Goldsteina ostaje nasljeđe. Za daleka neka pokoljenja.
Stranci ne mogu završiti evropski projekt bez domaćeg oslonca ali mogu ohrabriti balkanske partnere da opravdaju liderske aspiracije doprinoseći pozitivnim promjenama u susjedstvu
Učitajte više sadržaja...