Kako se slika predsednika Srbije i Crne Gore proširila Tviterom u dva sata?
Na tivatskom aerodromu putnici su se probijali kroz plastične kante postavljene da spriječe poplavu u aerodromskoj zgradi zbog krova koji prokišnjava. Snimak za RSE ustupio Radovan Novaković jedan od putnika.
Crvena, bela, roze, zelena, crna – svim ovim bojama šaran je mural koji je veličao Ratka Mladića, osuđenog ratnog zločinca od leta 2021. do kraja iste godine.
Nepoznati mladići sa kapuljačama čiste mural posvećen Ratku Mladiću, koji je ranije tog dana isprskan crnom farbom.
"Nek je tvojoj majci hvala", stajalo je ispisano na muralu Ratku Mladiću u julu 2021. godine, koji mu je posvećen. Sada je prekrečen.
U Severnoj Makedoniji postoji stotinu javnih skloništa, ali koliko ih je spremno za evakuaciju stanovništva i reagovanje u slučaju vanrednog stanja? U novijim stambenim zgradama skloništa ni ne postoje.
Većina skloništa u Crnoj Gori je u veoma lošem stanju i neupotrebljiva za svoju osnovnu namenu – sklanjanje stanovništva u slučaju opasnosti. Oko 170 skloništa je u vlasništvu državnih ili gradskih vlasti.
Atomska skloništa u Bosni i Hercegovini su, uglavnom, zapuštena. Veći deo je i poplavljen. U nadležnosti su lokalne zajednice. Radio Slobodna Evropa (RSE) je posetio jedno u sarajevskom naselju Grbavica.
Urbanističko-građevinska inspekcija je 4. aprila donijela Rješenje kojim se naređuje odlazećem predsjedniku Crne Gore Milu Đukanoviću da sruši dva nelegalna objekta na porodičnom imanju u Kočanima kod Nikšića. Rješenje je uslijedilo dva dana nakon što je Đukanović izgubio na predsjedničkim izborima.
Učitajte više sadržaja...