U nekoliko američkih gradova 31. maja nastavljeni su protesti protiv rasne nepravde zbog smrti nenaoružanog Afroamerikanca u policijskom pritvoru u Minneapolisu, u državi Minnesota. George Floyd (46) je umro nakon što mu je na ulici policajac koljeno nekoliko minuta držao na vratu, dok je bio vezan lisicama i govorio: „Ne mogu disati“. Građanski nemiri započeli su u Minneapolisu, a proširili su se širom Sjedinjenih Država, pa i šire. Floydova smrt je posljednji u nizu sličnih slučajeva policijske brutalnosti prema Afroamerikancima, od kojih su mnoge snimili prolaznici mobilnim telefonima. Četvorica policajaca uključenih u slučaj Floyd dobili su otkaz, a krivična prijava je podnesena protiv službenika Dereka Chauvina koji je snimljen kako koljenom pritišće Floyda. Međutim, ti potezi vlasti nisu uspjeli da umire demonstrante koji su izašli na ulice.
'Pravda za Georgea Floyda'

1
Njujorški policajci kleče zajedno s demonstrantima nakon što su ih demonstranti zatražili da to učine. Queens, New York.

2
Stisak ruke bijelca i crnca dok policija u pozadini čuva staru zgradu zakonodavne vlasti u Raleighu, New York.

3
Prizor s protesta nakon policijskog sata u Minneapolisu.

4
Policija rastjeruje demonstrante na protestu nakon smrti Georgea Floyda u Washingtonu u policijskom pritvoru u Minneapolisu.

5
Žena viče na policijske službenike dok demonstranti nastavljaju s protestom zbog smrti Georgea Floyda u Minneapolisu, u blizini Bijele kuće, Washington.

6
Grupa demonstranata kleči tokom protesta zbog smrti George Floyda u Minneapolisu, u centru Atlante, Georgia.

7
Protest u Minneapolisu.

8
Policija privodi demonstrante u Brooklynu, New York.

9
Demonstranti odaju poštovanje Georgeu Floydu ispred murala, u blizini mjesta gdje je preminuo dok je bio u policijskom pritvoru, Minneapolis, Minn.

10
Demonstranti pale vatru tokom protesta u blizini Bijele kuće, Washington.