Crnogorska javnost je imala priliku da u proteklih godinu dana sa javne scene ponovo čuje bizarne poruke, prijeteće izjave, verbalne promašaje, logičke greške, razgovore o podmićivanju, neprimjerene kletve kao i psovke na prvi pogled uglednih i uticajnih javnih ličnosti.
Kao i prethodnih godina, i 2019. je bila poprilično puna gafova, retoričke ekvilibristike i objavljenih tajno snimljenih razgovora.
Od afere "Atlas" preko afere "Koverta" crnogorska javnost je imala priliku da čuje veliki broj tajno snimljenih privatnih razgovora, nekada i sada, moćnih ljudi javne scene. Tako je najveći broj razgovora za sada snimio i javno emitovao odbjegli biznismen Duško Knežević.
Jedan od tih su razgovori sa Nenadom Vujoševićem bivšim sekretarom Vrhovnog državnog tužilaštva. Obaveze sekretara tužilaštva su da obezbjeđuje administrativne poslove, pravilan i blagovremen rad tužilaštva, brine o budžetu. Međutim, sekretar tužilaštva je došao u situaciju da moli tajkuna da ne objavljuje snimke njihovih razgovora.
Javnost je mogla čuti kako razgovaraju dva biznismena u Crnoj Gori kada uđu u problem. Ko koga ogovara, ko kome namješta igru, želi li jedan da preuzme poslove drugog? Ponovo biznismen u bjekstvu Duško Knežević i vlasnik najvećeg trgovinskog lanca u Crnoj Gori Dragan Bokan.
Splet emitovanih, a prethodno tajno snimanih razgovora nastavljamo dijalogom između investitora i građevinskog inspektora. Za projekat izgradnje građevinski inspektor je tražio 20.000 eura.
A investitor mora da se nekako opravda jer nema više od 10.000 eura i to u ratama od po pet hiljada. Kako zaključuje građevinski inspektor Zoran Bošković, investitor Boško Nenezić je "klecnuo"!
Nepoznati izvor je objelodanio snimke telefonskih razgovora koje je nekada vodio Milan Roćen današnji savjetnik predsjednika Crne Gore dok je obavljao funkciju ambasadora u Moskvi.
2006. godine Roćen je bio izrazito ljut na uređivačku politiku Televizije Crne Gore.
Tajno snimljen razgovor između Milana Roćena i srpskog političara Vuka Jeremića ostaće zapamćen kao mogući uzrok štete po Srbiju i Crnu Goru.
Ono što je zabilježeno javno je između ostalog izjava ministra turizma i životne sredine Pavla Radulovića koji je preporučio novinarki da ode da živi u šumi, ako joj fali priroda. Tema je bila betoniranje Podgorice.
Direktor Uprave za inspekcijske poslove Alija Košuta je samo jedan od 90 funkcionera koji je dobio bagatelni kredit od 40.000 eura radi rješavanja stambenog pitanja, iako na svoje ime ima pet nekretnina. Na pitanje da li je to fer prema građanima Alija Košuta je jasan.
Skupština Crne Gore je beskonačni izvor gafova.
Raspravljajući sa poslanicima Specijalni tužilac Milivoje Katnić je ušao u zonu religije, vjere i otvorio mogućnost da baš on bude novi Papa.
Poslanik Demokratske partije socijalista Nikola Divanović je šokirao svoje kolege upoređujući vidnu drhtavicu njemačke kancelarke Angele Merkel sa perspektivom Evropske unije.
Na samom kraju godine parlament je doživio i pokušaj fizičkog sukoba, stradao je jedan lap top sa stola predsjedavajućeg, a potom je intervenisalo obezbjeđenje i iznijelo poslanike Demokratskog fronta iz plenarne sale.
Za kraj treba podsjetiti da se ni 2019 godine nije izgubio smisao za teorije zavjere.
Jedna od najpoznatijih na ovim prostorima je ona, koja govori, da iza svih nevolja stoje: masoni, iluminati, Vatikan, CIA, Kominterna i grupa Bilderberg. Poslanik opozicionog Demokratskog fronta i dugogodišnji lider opozicije Predrag Bulatović i danas vjeruje da iza određenih struktura u Crnoj Gori stoje neki od tih subjekata, a naročito CIA.
Facebook Forum