A koronavírus járványról és a fertőzést fékező védőoltásokról kérdeztük dr. Prinz Gyula infektológust. Átbeszéltük a vírus megjelenésének körülményeit, az oltások fajtáit, az esetleges kockázatokat. Az is kiderült, hogy továbbra is fertőzhet az, aki már átesett a betegségen vagy védőoltást kapott.
A miniszterelnök a közösségi oldalára feltett poszt szerint a kínai vakcinát kapta meg. Ő maga mondta korábban, hogy ebben az oltóanyagban bízik a legjobban.
Egylövéses vakcináról van szó, ami a szakemberek reményei szerint növelheti az oltási hajlandóságot. Magyarország 4,4 millió adagot kaphat belőle.
Telefonon egyeztetett az osztrák kancellár az orosz elnökkel a Szputnyik V vakcina lehetséges beszerzéséről és gyártásáról. Több uniós tagállam nyitott lenne az oltóanyagra, a Szputnyik V uniós engedélyeztetését azonban még nem kérték.
Kínában két újabb koronavírus elleni vakcina kapott engedélyt a szélesebb körben történő használatra. A helyi gyógyszerügyi hivatal feltételes engedélyt adott a CanSino oltóanyagának és az állami Sinophram második vakcinájának is.
Több millió adag adag jut Magyarországra is ebből a termékből, 2-3 hét múlva engedélyezhetik.
Ghána az első ország, amely az ENSZ COVAX-programjának a keretében kaphat oltószert. Az ország első körben 600 ezer adag indiai gyártású AstraZeneca-oltószert kapott.
Csaknem háromezer új fertőzést azonosítottak, miközben megint száz felett volt a halálos áldozatok száma.
Durván megugrott a koronavírus-fertőzések száma az elmúlt három napban Magyarországon, szombat reggel ismét közel 3000 új esetet regisztráltak. A járvány harmadik hulláma jelenleg a kelet-európai régiót sújtja leginkább, a térség több országában is nőnek az esetszámok.
Különféle oltás-útlevelek bevezetésén gondolkodnak országonként. Van aki szerint ez kell majd ahhoz, hogy minden visszatérjen a rendes kerékvágásba. Mások szerint nem lehet kötelezővé tenni.
Továbbiak betöltése