Nagy-Britanniában a második leggyakoribb koronavírus-mutációvá vált az úgynevezett „indiai variáns”. Kormánytanácsadók és független szakértők szerint ezért el kell gondolkozni: nem kéne-e elhalasztani a karantén-korlátozások június végére tervezett közel teljes feloldását.
Globális reformokra lenne szükség, hogy elkerüljük a koronavírushoz hasonló világjárványt, véli a WHO szakértője, aki a WHO lassúságát és a gazdag országok vakcina-felvásárlását is kritizálta.
Tovább csökkent a kórházban ápolt koronavírusos fertőzöttek száma, miközben szerdán elhunyt újabb 82 fertőzött. Maradt a lelassult oltási ütem, viszont a kormány újra Pfizert próbál osztani, péntek és kedd között tart majd a legújabb ilyen kampány.
Európa több országában is enyhítettek a járványügyi korlátozásokon. A szabadságnak nálunk a védettségi igazolvány az ára a legtöbb helyen.
Egy nap alatt nagyjából tizedével lett kevesebb kórházban ápolt koronavírusos fertőzött. Maradt viszont száz halott körül a napi áldozatok száma. Az oltási tempó is némileg növekedett, két hét múlva minden regisztrált be lesz oltva ezzel az ütemmel.
Egy fiatal francia techguru gyorsan népszerűvé vált honlapjával rendkívül megkönnyítette a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos adatok áttekintését.
Úgy tűnik, nem akar annyi ember koronavírus elleni védőoltást, amennyi a nyájimmunitáshoz szükséges lenne. Ugyan egy mozdulattal kötelezővé lehetne tenni a koronavírus elleni védőoltást a magyar jog szerint, de számos más szempont is felmerül.
Egy új jelentés a nyugati vakcinákkal kapcsolatos félelemkeltéssel vádolja Oroszországot és Kínát.
Az oltáskampány végre egy kellően összetett dolog ahhoz, hogy a szervezésért, egyeztetésért és bonyolításért valamiért lelkesedő belgák ki tudják élni legbelső titkos vágyaikat is. Ráadásul nem is romlott el közben – nagyon – semmi. Egyelőre. Harmadik hullám helyett tömeges oltás Belgiumban.
Szlovákiában a kormányfő is belebukott az orosz vakcina körüli vitákba. A magyar laborvizsgálat mindent rendben talált, szemben a brazillal, ami kockázatosnak tartja a Szputnyikot.
A kormány múlt héten valósította meg Orbán Viktor tavalyi ígéretét: kieső adóbevételeik miatt kompenzálják a településeket. Eger harmadannyi pénzt kap, mint amennyit egri hotelje felújítására Mészáros Lőrinc. A Fidesz alelnöke szerint almát almával, körtét körtével kell összehasonlítani.
Tovább csökkent a kórházban ápolt fertőzöttek száma, viszont ismét meghalt csaknem száz koronavírusos beteg. Hétfőn némileg gyorsult az oltási ütem, de még így is csak 40 ezer ember kapta meg az első oltását aznap.
Továbbiak betöltése