Az orosz külügyminiszter szerint nem voltak betegek a bombázott ukrán kórházban
Az ukrán gyerekkórház tegnapi bombázása azután történt, hogy az ukrán erők elfoglalták az épületet, ahol betegek nem voltak – mondta Szergej Lavrov orosz külügyminiszter csütörtökön.
Az orosz külügyi vezetőt azután kérdezték erről újságírók, hogy Törökországban találkozott ukrán kollégájával, Dmitro Kulebával. Lavrov szerint a nyugati média csak az ukrán álláspontot mutatja be.
Az ukrán elnök szerdán népirtással vádolta meg Oroszországot, miután arról érkeztek jelentések, hogy orosz repülőgépek bombázták a mariupoli kórházat, ahol a romok maguk alá temették a betegeket, mindez annak ellenére történt, hogy tűzszüneti megállapodást kötöttek, amelyben megegyeztek arról, hogy az emberek elmenekülhetnek az ostromlott városból.
Véget ért a Lavrov-Kuleba-találkozó: nem sikerült megegyezni a tűzszünetről
Nem hozott előrelépést a tűzszünet ügyében a találkozó – mondta Dmitro Kuleba ukrán külügyminiszter, miután tárgyalt orosz kollégájával, Szergej Lavrovval, amely az első magas szintű találkozó volt a két ország között azóta, hogy Moszkva 15 napja inváziót indított Ukrajna ellen.
Lavrov nem kötelezte el magát a humanitárius folyosó biztosítása mellett az ostromlott Mariupol városánál – közölte Kuleba a török üdülővárosban, Antalyában tartott tárgyalások után.
Hozzátette, Ukrajna kész folytatni a tárgyalásokat Oroszországgal, hogy megtalálják a háború megállításához vezető utat.
Lavrov kijelentette, hogy Oroszország is hajlandó folytatni a tárgyalásokat, és megjegyezte, hogy a fehérorosz határon tartott három korábbi tárgyaláson is történt némi előrelépés a Kijev és Moszkva között.
Az orosz külügyminiszter szerint Moszkva bemutatta javaslatait Ukrajnának, hogy hogyan lehetne lezárni a konfliktust, amelyre várják a választ.
Kuleba szerint Oroszország követelései a teljes megadást jelentenék.
Oroszország szerint a szankciók miatt Kína nem hajlandó repülőgép-alkatrészeket szállítani neki
Kína megtagadta az orosz légitársaságok ellátását repülőgép-alkatrészekkel – idézték az orosz légiközlekedési hatóság egyik tisztviselőjét az orosz hírügynökségek csütörtökön, miután a Boeing és az Airbus leállította az alkatrészek szállítását.
Az orosz légiközlekedési szektort érzékenyen érintik az ukrajnai invázió miatt bevezetett nyugati szankciók, a moszkvai külügyminisztérium a héten arra figyelmeztetett, hogy az orosz utasszállító járatok biztonsága veszélyben van.
Az orosz hírügynökségek, köztük az Interfax, Valerij Kudinovot, az orosz Szövetségi Légiközlekedési Ügynökség, a Roszaviatszija tisztviselőjét idézték, aki azt mondta, hogy Oroszország keresi a lehetőséget arra, hogy más országokból szerezze be az alkatrészeket, például Törökországból vagy Indiából, miután Kínából nem képesek erre.