Egyre több a gyerekáldozat
Az Ukrajna elleni orosz invázió kezdete óta legkevesebb 117 gyermek vesztette életét, és több mint 155-en megsebesültek - jelentette az ukrán főügyész irodája.
A jelentés szerint a legtöbb halálos áldozatot az ukrán fővárosból, Kijevből (58) és az északkeleti Harkiv városából (40) jelentették.
Hozzáteszik, hogy Harkivban egy orosz tank állítólag elgázolta egy kétgyermekes család autóját.
Mindeközben az ostromlott déli kikötővárosban, Mariupolban a gyerekeket menekítő buszokra tüzeltek az oroszok.
Az ügyészek azt is közölték, hogy 548 olyan esetet jegyeztek fel, amikor iskolákat és egyéb oktatási létesítményeket ért találat, ezek közül 72-t "teljesen leromboltak".
Hozzáteszik, hogy az általuk közölt számok nem perdöntőek, mivel az ország egyes részein nehézségekbe ütközik a helyszínek megközelítése vagy ellenőrzése.
Szerbia nem hajlandó szankciókra Oroszország ellen
Egy magas rangú szerb tisztviselő azt mondta, Belgrád soha nem fog szankciókat bevezetni, és soha nem fog csatlakozni a Nyugat oroszellenes „hisztériájához” az ukrajnai inváziója miatt.
Aleksandar Vulin szerb belügyminiszter kedden kijelentette: „Szerbia soha nem lesz része annak az oroszellenes hisztériának, amelyben orosz állampolgárok és az Orosz Föderáció vagyonát lopják el, ahogyan nem fogjuk betiltani az orosz médiát sem.”
A balkáni ország Oroszország elkötelezett szövetségese, jóllehet elítélte az inváziót Ukrajna ellen.
Szerbia arra törekszik, hogy tagja legyen az Európai Uniónak, ugyanakkor az egyetlen európai ország, amely nem hajlandó csatlakozni a Kreml elleni nemzetközi szankciókhoz.
Az SS-hez hasonlította az orosz katonákat a lengyel elnök
Adolf Hitler hírhedt SS-osztagosaihoz hasonlította az orosz haderők ukrajnai magatartását a lengyel elnök.
„Ma az orosz hadsereg pontosan ugyanúgy viselkedik..., mint a német SS a 2. világháborúban” – mondta Andrzej Duda elnök kedden bulgáriai látogatásán.
Duda, akinek az országa brutális náci megszállástól szenvedett a második világháború alatt, megjegyezte, hogy Oroszország már akkor megsértette a nemzetközi jogot, amikor 2008-ban megtámadta Grúziát, majd 2014-ben először indult Ukrajna ellen.
Azt mondta, reméli, hogy az ukrajnai civilek elleni támadások felelőseit nemzetközi bíróságok elé állítják.