Felpörögtek az események a hónapok óta tartó szerbiai tüntetések közepette, lemondott ugyanis az ország miniszterelnöke. Kérdeztük Ligeti Miklóst, és fontos szereplővé léptek elő a szankciók. A hét közösségi- és multimédia-tartalmaiból válogattunk.
Az elfogadhatónak ítélt írásos garanciák fejében a magyar kormány hétfőn elállt az Oroszországgal szemben bevezetett szankciók újabb hat hónappal történő meghosszabbításának blokkolásától. Pénteken Orbán Viktor – miután Donald Trump a súlyosbításukkal fenyegette Moszkvát – már a béke egyik eszközének nevezte a három esztendő óta bírált intézkedéseket.
A Transparency International jogi igazgatója az Integritás Hatóság elnökének meggyanúsításával kapcsolatban azt mondja a Címlapban, hogy ha a magyar szervek nem tudnak hamarosan annál sokkal súlyosabbal előállni, mint amit eddig felhoztak Biró Ferenc és felesége ellen, nehéz lesz azt mondani, hogy nem politikai leszámolásról és koncepciós eljárásról van szó.
Közel teljes kapacitáson üzemelnek a menhelyek Magyarországon. 2022 óta új állatvédelmi törvény hatályos, de becslések szerint még mindig háromszázezer kóbor kutya van, a szaporítótelepek száma sem igazán csökkent, ráadásul a gazdasági válság miatt a helyzet romlik. A Szabadon témája az állatvédelem volt.
Miután Mihajlo Hurzsij ukrán katona súlyosan megsebesült a fronton, közel két évig tartó fizikoterápián tanul járni. Gyógyuláshoz vezető útja egy örömteli pillanattal kezdődött, amikor barátnője megkérte a kezét a kórházban. A pár nem sokkal később összeházasodott; azóta is támogatják egymást a veterán hosszadalmas rehabilitációjában.
A szerbiai tüntetők január 27-én fokozták a nyomást a szerb kormányon azzal, hogy huszonnégy órára lezárták a legforgalmasabb belgrádi autópálya-csomópontot. A tiltakozáshullámot a tavaly novemberi újvidéki tragédia váltotta ki. Lemondott Miloš Vučević szerb miniszterelnök.