A Civil Közoktatási Platform, az ADOM Diákmozgalom és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) közös pedagógusnapi vonulása kiállás volt a tanárok mellett és tiltakozás a státusztörvény ellen.
Hétfő délután háromnegyed ötkor gyülekeztek a résztvevők az Oktogonnál, majd a Belügyminisztériumhoz vonult a 24.hu tudósításában pár száz fősre becsült tömeg. Rendőrök álltak a minisztérium épülete előtt, így azt nem lehetett megközelíteni.
A szervezők elmondták, hogy nem kordonbontásra vagy tüntetésre készülnek, a pedagógusnap alkalmából állnak ki a tanárokért. Az ADOM diákmozgalom és a PDSZ képviselői, valamint több pedagógus is felszólalt.
Ehhez kapcsolódóan: Elkezdődött a Kölcsey gimnáziumból kirúgott tanárok munkaügyi pere
Komjáthy Anna, a PDSZ országos választmányának elnöke arra hívta fel a figyelmet, hogy továbbra sem kaptak időpontot újabb egyeztetésre a Belügyminisztériumtól, miközben a tárca vasárnapi, pedagógusnapi közleménye szerint hamarosan az Országgyűlés elé kerül a státusztörvény, ami a minisztérium szerint lehetővé teszi majd, hogy a pedagógusokat anyagilag és szakmailag is jobban megbecsüljék.
A tárca pedagógusnapi közleménye szerint „a béremelést eddig is csak az késleltette, hogy Brüsszel húzza az időt, és nem fizeti ki a Magyarországnak járó uniós forrásokat. Amikor megérkeznek a hazánkat megillető uniós források, soha nem látott mértékű pedagógusbér-emelés valósul meg.”
A békés demonstráció hivatalos programja este hat órakor véget ért, előtte több pedagógusnak, mások mellett Törley Katalinnak, a budapesti Kölcsey Ferenc Gimnázium polgári engedetlenség miatt tavaly elbocsátott tanárának, a Tanítanék Mozgalom aktivistájának és Palya Tamásnak is virágot adtak át a pedagógusnap alkalmából.