Irán atomreaktort kezd építeni – kiderül, hogy titokban urándúsító létesítmény létrehozásába kezdett.
Irán és három európai nagyhatalom (Nagy-Britannia, Franciaország, Németország) tárgyalásokat folytat az urándúsítás korlátozásáról, de miután Teherán kitart amellett, hogy az atomprogramja békés jellegű, a megbeszélések végül kudarcba fulladnak.
Az ENSZ büntető intézkedéseket vezet be Irán ellen az urándúsítás miatt, a feszültséget tovább növeli, hogy Irán 20 százalékosra emeli a dúsítást.
Az Egyesült Államok és Irán titkos tárgyalásokba kezd Ománban, ezek végül nyilvános tárgyalásokba torkollnak Irán és öt világhatalom (Nagy-Britannia, Kína, Franciaország, Németország, Oroszország és az Egyesült Államok) részvételével.
Irán és a világhatalmak aláírják a közös átfogó cselekvési tervet (angol rövidítéssel JCPOA), ismertebb nevén az iráni atomalkut, amely a nukleáris program megfékezéséért cserébe enyhít a szankciókon.
Donald Trump elnök kilépteti az Egyesült Államokat a megállapodásból és „maximális nyomásgyakorlás” kampánya részeként visszavezeti a szankciókat. Irán nukleáris programja fokozásával vág vissza.
Irán 60 százalékosra növeli az urándúsítást, válaszul egy szabotázsakcióra. Teherán több fordulóban tárgyal közvetítők útján Washingtonnal Joe Biden elnök hivatalba lépése után, de a tárgyalások sehova sem vezettek.