Stumpf Péter politológus szerint egyre döcögősebben működnek az eddig bevált receptek. Az elmúlt tizennégy évben annyival nagyobb volt a Fidesz támogatottsága, mint bármelyik ellenfeléé, hogy hatékonyan tudott elsősorban a saját táborához beszélni, a többieket csak provokálnia kellett. Most fog kiderülni, hogy amikor van egy hasonló méretű párt, mint a Tisza, ugyanolyan hatékonysággal működik-e például a Soros-kampány, amelyet a jobboldali tanácsadók úgy emlegetnek, mint a Fidesz legsikeresebb politikai termékét.
Itt tudja megnézni a beszélgetést:
Itt tudja meghallgatni a beszélgetést:
A beszélgetés néhány gondolata:
- Orbán Viktor indiai útja elég sok kritikát kapott a magyar sajtóban, emiatt a Fideszben úgy ítélték meg, hogy a beiktatási ceremónia sokkal inkább buli, nem elég fontos politikailag ahhoz, hogy részt vegyen rajta a miniszterelnök. Politikailag ebben volt ráció, csak az az érdekes, hogy ilyen nehezen tudták kommunikálni.
- Kapkodás látszik Rákosrendező ügye kapcsán is. A szuverenitás védelmét zászlajára tűző kormány maga írta le, hogy lemondott a szuverenitásról; a főváros határain belül van egy terület, amellyel kapcsolatban átadták a döntést az Egyesült Arab Emírségeknek.
- Megrendült az az elképzelés, hogy a kormány egy ötdimenziós sakkjátszmát játszik, hogy minden lépés, amit tesz, jó, és amit más tesz, az mindig rossz. Varázstalanodás kezdődött, emiatt fogékonyabbak az emberek a Rákosrendezőhöz hasonló ügyekre.
- Magyar Péter a maga által kijelölt úton halad, a magyar állam működésképtelenségét mutatja meg, nem kapkod hetente új ügyek után.
- Tóth Péter kampányfőnöki megjelenése a Tisza Pártban azt mutatja, hogy professzionális felkészülés zajlik, megnyugtatja a támogatókat, hogy már nem one man show van.